eng
Tagasi
 • eng
 • Black box kahe teatri vahel. Uus näitus sarjast 1:10

  Eesti Lavastuskunsntike Liidu näitusesarja 1:10 selle aasta näitus on Mae Kivilo kureeritav näitus tööpealkirjaga “Black Box kahe teatri vahel”.

  Näituse eesmärk on näidata möödakõndijale valikut teatrikunstnike töödest Eesti teatrites viimase paari aasta jooksul ning tutvustada teatrikunstniku töist argipäeva. Lihtsustamata teatrimaagiat, viib see vaataja lähemale detailidele ja märkamisele. Näitus on interaktiivne ja ligipääsetav paljudele, ka liikumispuudega inimestele. 

  Näituse asukohavalik ei ole juhuslik, vaid lähtub soovist tuua teater lähemale igale möödujale ja ka neile, kel pole harjumust või võimalust teatris käia.

  Kahe teatri, Estonia teatri ja Eesti Draamateatri, vahel keset platsi seisab 9 meetri pikkune ja 2,5 meetri kõrgune must risttahukas. Pärnu maantee poolne sein tutvustab kaheksateistkümne kunstniku lavakujundusi. Estonia teatri poolne külg annab võimaluse sõna otseses mõttes piiluda teatrikunstnike igapäevaste tegemiste keskele. Näeb ülesvõtteid teatrikunstnike tööruumidest, teatri töökodadest ja lavaehitustest. Saab aimu, kuidas teatrikunstniku juhtimisel kild-killu ja jupp-jupi haaval moodustub uus maailm. 

  Osalevad 12 lavastuskunstnikku:
  Jaagup Roomet / Nad tulid keskööl
  Arthur Arula / Mefisto / Haige mäger / Põrgupõhja uus Wanapagan
  Ene-Liis Semper / Kuritöö ja karistus
  Laura Pählapuu / Lehman brothers / Teises toas
  Pille Jänes / Linnade põletamine / Arst
  Iir Hermeliin / Carmen
  Kairi Mändla / Eesti jumalad / Pigem ei
  Kristiina Põllu / Serafima ja Bogdan
  Lilja Blumenfeld / Niskamäe naised / Sume on öö
  Rosita Raud / Miks me varastasime auto?
  Liina Keevallik /Ravel:Ravel
  Reili Evart / Loomade karneval

  Lisaks kuraatorile Mae Kivilole kuuluvad töörühma näituse kunstnik Pärtel Tall, fotograaf Siim Vahur ja produtsent/haridusprogrammi kuraator Emma Pipi Penelope Visnap, tekstid loob kirjanik Indrek Koff, graafiliselt kujundab Aimur Takk, valguskujunduse loob Priidu Adlas ja maketimeister Mirjam Kalamees teeb fotod ruumiliseks.

  Näituse avamine on planeeritud septembriks käesoleval aastal.

   

   

   

  veebr. 23, 20221:10, ELKL, Näitus, Näitusesari, Uudised