eng
Tagasi
 • eng
 • Eugen Tamberg võitis Jussi ja EFTA auhinna

  Eugen Tamberg EFTA auhinnaga. Foto: Siim Lõvi

   

  Eesti Lavastuskunstnike Liidu liige, teatri- ja filmikunstnik Eugen Tamberg pälvis vahetult enne sünnipäeva kaks suurepärast ja tähtsat tunnustust.

  Kolmapäeval, 15. septembril toimus Jussi-gaala, kus jagatakse Soome filmiauhinda. Jussi auhind on teadaolevalt üks vanim filmiauhind Euroopas, esimene Jussi-gaala toimus aastal 1944. Tänavu osutus õhtu edukaimaks filmiks kümnes kategoorias kandideerinud ja neist seitsmes Jussi võitnud eluloodraama “Tove Janssoni rääkimata lugu”. Eugen Tamberg oli nimetatud filmi kostüümikunstnik ning sai selle töö eest ka tunnustatud.

  Eugen Tamberg Jussi auhinnaga. Foto: erakogu

  Eugeniga samas kategoorias olid nomineeritud Jouni Mervas filmiga “Seltskonnamängud” ja samuti ELKL liige Mare Raidma filmiga “Hüvasti, NSVL”. Auhinna saajad valib Soome elukutseliste filmindustöötajate ühing Filmiaura. Tamberg on Jussile kandideerinud ka varem.

  Kaks päeva hiljem leidis Eestis, Alexela kontserdimajas aset EFTA pidu, ehk Eesti filmi- ja teleauhindade gala. Eugen Tamberg oli nomineeritud filmi “Vee all” kunstnikuna, tema konkurendid parima filmikunstniku kategoorias olid Jaana Jüris filmiga “Hüvasti, NSVL” ja Jaagup Roomet filmiga “O2”. Roomet on EFTA auhinna filmikunstnikuna pälvinud 2017. ja 2018. aastal. Tänavu krooniti kategooria laureaadiks Eugen Tamberg, auhinna andis üle kolleeg Kalju Kivi, kes on ise samuti varasem Jussi laureaat (“Igitee”, 2018). EFTA filmižürii koosneb professionaalidest ja selle on kokku pannud Eesti Filmi Instituut koostöös filmivaldkonna erialaliitudega.

  Jussi-auhindade kodulehekülg: https://www.jussit.fi/
  EFTA auhindade kodulehekülg: https://eftagala.ee/

  sept. 23, 2021ELKL, Uudised