eng
Tagasi
 • eng
 • Kustav-Agu Püüman 80!

  Kustav-Agu Püüman oma karakterite ja kostüümide keskel. Foto: Tallinna Linnateater.

   

  13. juunil 2017. aastal tähistas 80. juubelit Eesti Lavastuskunstnike Liidu auliige kunstnik KUSTAV-AGU PÜÜMAN! Ühtlasi esitleti Tallinna Linnateatri, ELKL’i ning Teatri- ja muusikamuuseumi koostöös valminud raamatut „Intervjuu teatrikunstnikuga. Kustav-Agu Püüman“. Tallinna Linnateatris avati ka näitus „KAP 80“.

   

  Teatrikunstnik Kustav-Agu Püümani ehk KAPi loomingu loetelu on märkimisväärne. Ligi poole sajandi jooksul on tema kunstnikukäe abil sündinud nii maagilised teatrilavad ja -kostüümid, põnevad tele- ja filmikujundused, julged ja ekstravagantsed varieteekostüümid kui ka kureeritud või kujundatud kunstinäitused. Ta on koostanud raamatuid ning kirjutanud erinevaid teatrikunsti ning selle ajalugu puudutavaid artikleid, ühtlasi on Kustav-Agu käe all õppinud suur arv kunstitudengeid Eesti Kunstiakadeemias.

   

  Raamat „Intervjuu teatrikunstnikuga. Kustav-Agu Püüman“ keskendub juubilarist teatrikunstniku elutöö erinevate tahkude avamisele. Raamat sisaldab Kustav-Agu Püümani lava- ja kostüümikavandeid ja visandeid, samuti ka erinevate varieteekostüümide jooniseid, ühtekokku leiab raamatust üle tuhande illustratsiooni.

   

  Näitus „KAP 80“ koosneb erinevatest sajanditest pärit teatrikostüümidest, põimides osavalt ja peenetundeliselt erinevad kostüümipaarid läbi viie erineva sajandi (16.–20. sajand). Lisaks kostüümidele on näitusel esindatud ka kostüümiajaloo kokkuvõtted – need on samuti pärit Kustav-Agu enda sulest.

  Näituse „KAP 80“ kuraator on Kustav-Agu Püüman, kujundaja Katre Rohumaa, kirjandustoimetaja Helen Männik.

   

  Raamatu koostasid Maret Kukkur ja Kustav-Agu Püüman, intervjuud tegid Kerttu Männiste ja Mai Levin, kujundas Allan Kukk. Raamat on müügil Tallinna Linnateatris, Teatriliidus ning Teatri- ja Muusikamuuseumis.

   

   

  Palju õnne ja tervist, Kustav-Agu!

   

  juuni 14, 2017Uncategorized