Tagasi
 • eng
 • Pöördeline kunst – uus näitus sarjast 1:10

  2021. aasta Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarja 1:10 näitus tööpealkirjaga Pöördeline:Kunst keskendub teatraalsele vormile näitusesaalis.
  Näituse kuraatorite Emer Värgi ja Mihkel Ilusa ideeks on suurendada lavastuskunstnike omavahelist koostööd ja leida erinevaid kokkupuutepunkte teatrist väljaspool. See oleks näitus kui ühisloome platform, mis on pidevas muutumises.

  Igal päeval oleks keskseks ühe kunstniku töö, mille pöördlaval teise kunstniku töö üle võtab. Nagu ka teatris, oleks üks pool pöördlavast peamiselt nähtav, kuid publik saab võimaluse vaadata ka pöördlava teist poolt, kus järgmist installatsiooni ette valmistatakse. See tutvustab
  publikule tavaliselt nähtamatuks jäävat osa etenduste ja lavakujunduste tekkeprotsessist.

  Enamustel päevadel näituse ajast saaks kõrvuti ja üksteist mõjutamas näha kolme kunstniku tööd korraga – kui ühe töö on lavalt lahkumas ja järgmise töö sel hetkel fookuses, siis pöördlava teisest servast oleks juba peale tulemas kolmanda kunstniku väljapanek. Sel viisil kohtuvad lavastuskunstnike erinevad käekirjad. Neid kõrvutades saaks anda ülevaadet lavastuskunstnike erinevatest lähenemist, kuid rõhutada ka kollegiaalsust ja koostööd.

  Näitus on planeeritud kestma septembri kuus 10 päeva Uue Loomingu Majas ja kantakse üle elekktron.live keskkonnas.

  veebr. 28, 20211:10, ELKL, Näitus, Näitusesari, Uudised