eng
Tagasi
 • eng
 • Pöördeline:Kunst

  Uue Loomingu Majas saab kümnel päeval kogeda näitust, mis on pidevas muutumises.

  Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarja “1:10” tänavune näitus pealkirjaga “Pöördeline:Kunst” on seadnud eesmärgiks esile tuua mitmekülgseid praktikaid eesti lavastuskunstnike töödes. Teatri, performance´i, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealadel on dialoogis kunstnikud omavahel.

  Näituse kuraatorid Mihkel Ilus ja Emer Värk tutvustavad näituse teemat nii: “Kunst on mõtete kosmos. Me liigume läbi universumi 1700 km/h samal ajal pööreldes ümber oma telje 0,5 km/sek. See on pidev liikumine, mis ei peatu. Me pöörleme: ise, inimesed, masinad ja majandused, ajalood ja uskumused, isegi planeedid. Lõputu tants ümber üksteise, teineteise, mõlemat pidi. Igas mõõtkavas, ka üks kümnele. Liikumine oleks nagu meisse sisse kirjutatud. Lõputu ring, vastastikmõjud, tõmbe- ja tõukejõud, tsentrist serva ja tagasi keskele. Pöörlemine, tiirlemine, keerutus, kummardus ja otsast peale. Uus faas, uus tsükkel, uus etteaste. Seisatud või aeglustatud kosmos on hetk. Näitus “Pöördeline:Kunst” selliste iseseisvate hetkedega tegelebki.”

  Nii saabki Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust. Külastajatel on võimalus osa saada protsessist, kus pöördlaval näeb iga päev erineva lavastuskunstniku teost, aga ka järgmise teose lavale paigutamist ja eelmise demonteerimist.

   

  Vaata ka näituse ülekannet:
  https://elektron.art/kunst
   
  Näitusel osalevad teatrikunstnikud:
  P, E 10.-11.10 Maarja Pabunen
  T 12.10 Henry Griin
  K 13.10 Illimar Vihmar
  N 14.10 Rosita Raud
  R 15.10 Inga Vares
  L 16.10 Arthur Arula
  P 17.10 Marge Martin
  E 18.10 Alyona Movko
  T, K 19.-20.10 Maret Tamme
   
  Helikunstnik: Jakob Juhkam
  Valguskujundus: Sasha Mirson
  Näitleja: Joonas R. Parve

  “Pöördeline:Kunst” on peatükk Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusetsüklist “1:10,” mis kümne aasta jooksul (2017–2027) tutvustab lavastuskunstnike loomingut igal korral erinevast vaatepunktist.

  Näitus on avatud 10.–20. oktoobrini kell 14–19 Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5, Tallinn).

  Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Lavastuskunstnike Liit

  okt. 5, 20211:10, ELKL, Näitus, Näitusesari, Uudised