eng
Tagasi
 • eng
 • Selle aasta 1:10 näitus tegeleb kliima ja jätkusuutlikkuse teemadega

  Selle aasta näitusesarja 1:10 näituse kontseptsioon on kinnitatud. Selleks sai Maarja Pabuneni poolt esitatud ideekava pealkirjaga „10 °C  – kliimast ja jätkusuutlikkusest”!

  Selle aasta 1:10 näitus tegeleb kliima ja jätkusuutlikkuse teemadega kostüümikunsti vaatenurgast. Globaliseerunud moetööstus seisab teiste Maa ökosüsteemi hävitavate tööstusharude kõrval pjedestaalil teisel kohal. Kostüümikunst on lavastuskunstniku loomingus üks peamine väljendusvahend ning moeajalugu kuulub kahtlemata tema teadmistepagasi kuldvaramusse.

  Moeajaloo üks tuntumaid omadus on pidev vormide, ideede ja kujundite ringlus. Sellest lähtudes esitame ka küsimuse, kuidas saame jätkusuutliku tuleviku loomisel inspiratsiooni otsida minevikust, kus materjali suhtuti austusega ning resursse kasutati mõistuspäraselt, et need teadmised uues kuues uue ühiskonna võimalustele ja vajadustele kohandada.

  Loomingulise protsessi käigus saavad kunstnikud heita kriitilise pilgu mõtteviisidele, mis meid globaalse katastroofi äärele toonud on, mõtestada stsenograafi rolli maailmas, kus taastuvad ressursid otsa korral, kaardistada alternatiivseid mõtte- ja teguviise ning eksperimenteerida erinevate lahenduskäikudega kasutades stsenograafi igapäevaseid töövahendeid kunstinäituse kontekstis.

  Täname väga teisi kontseptsioonide autoreid, kes selleks aastaks ei saanud oma näitusemõtet teostama hakata ja loodame, et järgnevatel aastatel saavad ka need mõtted teoks! Aitäh mõtete eest! Südamest!

  (Fotol: kunstnik Susan Cutts’i installatsioon „RING A RING O’ROSES” (autori loal))

  veebr. 4, 20201:10, ELKL, Metainfo, Näitus, Näitusesari, Uudised