„VÕÕRAD” Niguliste kirikus

31. augustil 2018 avati Niguliste muuseumis ELKLi näitus „Võõrad”

Eesti Lavastuskunstnike Liit käivitas 2017. aastal näitusesarja „1:10”, mille teine näitus toimub Tallinna vanalinnas, Niguliste Muuseumis. Näitusesarja eesmärk on tutvustada kõnealust eriala – stsenograafiat – laiemale kogejaskonnale ja kaasata kunstnikke mitmest põlvkonnast. Osalejad teostavad oma ideid kujutava kunsti maastikul, kasutades siiski teatrikunstnikule omast tööspetsiifikat – lähtudes etteantud ruumist, mis ei ole tavapärane galeriiruum ega teatrilava. Endisest kirikust saab 800-aastane galerii.

Näituse „Võõrad” algimpulss on algsest erineva funktsiooniga näituseruum, mis oma minevikku jõuliselt meelde tuletab. Sakraalne arhitektuur ja keskaegsed kunstiteosed loovad perspektiivi, mille alguspunkt ulatub 13. sajandisse. Praegu tegutsevate teatrikunstnike mõtted tekitavad kommunikatsiooni kiriku, püsiekspositsiooni ja kaasaegsete teoste vahel. Läbi keskkonna saab jõuda alglugudeni, kujundeid dekonstrueerida ning luua uusi metafoore – seda kõike tuntud seoste, üldistuste ja tõlgenduste värskendamiseks. Näituse pealkiri viitab kohtumise potentsiaali tekkehetkele, mille alguspunkt on võõrus.

Näitusel osalevad Eesti Lavastuskunstnike Liidu liikmed: 

Mari-Liis Küla 
Vladimir Anšon
Lilja Blumenfeld
Liisi Eelmaa 
Pille Jänes
Marge Martin
Rosita Raud
Inga Vares
Emer Värk

Näituse kuraatorid on Arthur Arula ja Maret Tamme
Produtsent Ere Naat-Tammepuu

Täname: Niguliste muuseum, Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Grano, Oskar Pruus, Maria Lee Liivak, Lauri Kaldoja, Kaja Arula, Triinu Ojalo, Tiit Tedrekull

Kõik on oodatud! Näitus on avatud septembri lõpuni.

FB sündmus: https://www.facebook.com/events/1998433990209532/

Info Niguliste muuseumi kodulehel.

sept. 3, 2018Uudised